Kurumsal

HABERLER

TÜMOSAN ÇİFTÇİSİYLE BERABER

TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. 2016 yılı boyunca üreticiler ile buluşmaya devam etti. TÜMOSAN, yerel ve ulusal fuarlar olmak üzere toplamda 67 fuara katılım göstererek üreticilerin istek ve önerileri doğrultusunda üretilen ürünlerini üreticilerin beğenisine sundu. TÜMOSAN olarak Türkiye fuarları dışında Sırbistan ve Bulgaristan’ da gerçekleşen ulusal fuarlara da tanıtım tırı ve ekibiyle katılıp bayilerine destek oldu. Fuarların dışında farklı etkinlikler düzenleyen TÜMOSAN, üreticilerle buluşmak ve onları dinlemek adına çalışmalarına devam etti. 

TÜMOSAN, Türkiye’ nin değişik bölgelerinde ve yurtdışından toplamda 2150 çiftçi ve 600 öğrenciyi Konya’daki fabrikasında ağırladı. TÜMOSAN Pazarlama Müdürü Tuncay Abay ve Fabrika Müdürü Osman Babaoğlu’ nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte katılımcılar, motor ve traktör üretimini yerinde inceleme fırsatı buldu. Misafirlerinin konaklamalarını sağlayan TÜMOSAN, üreticiler ile beraber akşam yemeğinde buluşarak Türkiye tarımı hakkında söyleşilerde bulundu. Üreticilere geçmişten geleceğe bir sunum yaparak TÜMOSAN hakkında bilgiler veren pazarlama ekibi daha sonrasında fabrikasındaki motor montaj ve traktör montaj atölyelerinde teknik geziler düzenleyerek üreticilerin bizzat yüksek yerlilik oranı yapılan üretimi görmelerini sağlandı. Bunun dışında TÜMOSAN çalışanlarıyla beraber yemek yiyen misafirler Türk tarımının ileriye gitmesi için yapılan çalışmalar kapsamında anketleri doldurdu. Gezilere renk getirilmesi amacıyla küçük bir şehir turuyla beraber Mevlana müzesini ziyaret eden ziyaretçilere hediyelerini takdim eden TÜMOSAN ailesi misafirlerinin mutlu bir şekilde bölgelerine dönmelerini sağladı.

Üreticilerin yanında Türkiye halkının geleceğe umutla bakmasını sağlayan lise ve üniversite öğrencilerine de aynı hassasiyetle yaklaşan TÜMOSAN, öğrencilerin gördükleri eğitimin yanında Türkiye’nin en büyük üretim fabrikalarından bir tanesi olan TÜMOSAN fabrikasını da gezme ve üretim hakkında bilgi alma şansı bulmasını sağladı. 

TÜMOSAN üreticiler ile yıl içinde iletişim halinde kalarak beraber olma isteğindedir. Bu hedef doğrultusunda 2016 yılı içerisinde farklı bölgelerde olmak üzere toplamda 33 Tarla Günü ile 8250 üreticiye ulaşıldı. Her Tarla Günü programına yüzlerce üreticinin katılım göstermesi ile bizzat TÜMOSAN traktörlerinin ve TÜMOSAN markalı zirai ekipmanlarının test edilmesi sağlandı.

Tarla Günleri kapsamında üreticiler ile yemekler yenerek beraber güzel bir şekilde zaman geçirebilmesi sağlandı. TÜMOSAN traktörleri ile ilgili gerekli bilgilerin üreticilere verilmesi sonrasında gerçekleştirilen çeşitli yarışmalar ile üreticiler hünerlerini göstererek hediyeler kazandı. Çeşitli hediye çekilişleri sonunda üreticilerin bizzat kendilerinin tarlada TÜMOSAN traktörlerini denemesi ve traktörler hakkında bilgiler alması sağlandı.


TÜMOSAN ekipleri Tarla Günlerinin dışında 2016 yılı içerisinde Türkiye’nin dört bir yanındaki köylere ziyaretler gerçekleştirerek traktörler hakkında bilgi vermekle beraber traktörlerin incelenmesini sağladı.

TÜMOSAN 2016 yılı içerisinde birçok Toplu Bakım Günleri düzenledi. 2016 yılı olmak üzere ilk olarak Aydın ilinin Koçarlı ve Söke ilçelerinde ve daha sonrasında diğer bölgelerde gerçekleştirilen Toplu Bakım Günleri programı etkinliğinde, TÜMOSAN’ ın uzman teknik ekibi, üreticilerin öneri ve isteklerini dinledikten sonra traktör bakımlarını gerçekleştirdi. Bütün üreticilerin ücretsiz olarak traktörlerinin bakımlarının yapılması sağladı. Traktör bakımlarının yanında TÜMOSAN bölge yedek parça bayilerinin katılım göstermesi ile yedek parça satışlarının indirimli bir şekilde yapılması sağlandı.